Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1982 - Издаден е албумот 'Thriller' на Michael Jackson. Ќе помине 190 недели на британската албумска листа и ќе стане најпродаваниот албум на сите времиња со тираж од над 40 милиони копии.
  • 1984 - UK No.1 Jim Diamond 'I Should Of Known Better'
  • 1930 - Роден е Matt Monro. 'Walk Away'
  • 1981 - Vince Clarke ги напушта Depeche Mode за да ги оформи Yazoo со Alison Moyet.
  • 1989 - Sly Stone е притворен 55 дена зашто возел под дејство на кокаин. По 2 недели е обвинет за поседување кокаин и испратен е на рехабилитација.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје