Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1978 - Peter Frampton во сообраќајка на Бахамите си ги крши едната рака и неколку ребра.
  • 1975 - Американскиот пејач и текстописец Tim Buckley умира од предозираност со хероин и морфиум.
  • 1961 - UK No.1 Del Shannon 'Runaway'
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 2004 - Courtney Love добива укор од судот во Лос Анџелес зашто доцнела 5 часа на сослушување. Обвинета е зашто додека била под дејство на дрога нападнала недолжна жртва.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје