Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Will Smith 'Men In Black'
  • 1953 - Роден е James Taylor од Kool & The Gang.
  • 1962 - Stevie Wonder со само 12 години го издава првиот сингл 'I Call It Pretty Music, (But The Old People Call It The Blues)', на кој на тапани свири Marvin Gaye.
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје