Антена 5 Тим

Кире

Кире Синадинновски

Веб администратор, Програмски реализатор, Спортски новинар

Па да не се фалам J ама најдобар DJ сум во Антена 5 помеѓу веб мајсторите J. Покрај музикава ептен сакам и спорт. Во слободно време, кога ќе го најдам, дремам на интернет.

kire@antenna5.fm
Стил
pop, italo, dance
Фаворити
Tizziano Ferro, Madonna, Kylie Minogue, Laura Pausini, Lady Gaga
Специјалност
web
Песни
Keane  Everybody's changing, Madonna – Give It To Me
Музички времеплов
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1972 - USА No.1 Staple Singers 'I'll Take You There'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје