Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1997 - По повод 20-годишнината од смртта на Elvis Presley, над 30.000 обожаватели се собираат во Мемфис, Тенеси за да учествуваат во 10-минутното кружење во знак на жалост околу неговиот гроб.
  • 1997 - UK No.1 Will Smith 'Men In Black'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје