Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • 1962 - Stevie Wonder со само 12 години го издава првиот сингл 'I Call It Pretty Music, (But The Old People Call It The Blues)', на кој на тапани свири Marvin Gaye.
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје