Мак Топ 5 15.12.2019


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
1 | 2 Недели во листата
83
2
Оди си
Виктор Апостоловски
2 | 2 Недели во листата
22
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
2 | 2 Недели во листата
16
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
1 | 2 Недели во листата
7
5
Јави се
Мите Стоилков
| 1 Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1993 - Elton John го обновува директорскиот договор со фудбалскиот клуб Watford FC.
  • 2004 - Завршува бракоразводниот процес на Jennifer Lopez со вториот сопруг Cris Judd. Се очекува тој од разводот да добие 15 милиони долари.
  • 1997 - Текстописецот и продуцент Keith Diamond умира од срцев удар. Напишал повеќе големи хитови, меѓу кои и 'Caribbean Queen' за Billy Ocean.
  • 1974 - Поранешни членови на Free, Mott The Hoople и King Crimson го оформуваат составот Bad Company.
  • 1993 - Elton John го обновува директорскиот договор со фудбалскиот клуб Watford FC.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје