Најбарани 22.07.2019


1
Techno
Fiction
72
2
Светлина
Милко
39
3
Мајко
Гуру Харе
21
4
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
10
5
Mad Love
Mabel
7
6
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
6
7
Suzan's Lunch (Original Mix)
Lost Desert, Lee Burridge
6
8
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
5
9
Day 3 (Dark Matter Mix)
Be Svendsen
4
10
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
4
11
Горе или доле
ДНК
4
12
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
3
13
Doin Time
Lana Del Rey
3
14
When The Lights Are Out (Original Mix)
Maceo Plex
2
15
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
2
16
You Need To Calm Down
Taylor Swift
2
17
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
2
18
Rescue Me
One Republic
2
19
Only Human
Jonas Brothers
1
20
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
1
Музички времеплов
  • 1944 - Родена е Estelle Bennett од Ronettes, познати по хитот 'Be My Baby'.
  • 1989 - Courtney Love стапува во брак со првиот сопруг James Moreland, вокалист во бендот Leaving Trains.
  • 1979 - Little Richard, сега познат како пречесниот Richard Pennman зборува за лошите духови на рокенрол музиката, изјавувајќи: 'Ако Господ може да спаси еден стар хомосексуалец како мене, може да го спаси секого'.
  • 1947 - Роден е Don Henley, тапанист и воклаист во Eagles и соло изведувач. 'The Boys of Summer'
  • 1973 - Роден е Daniel Jones од Savage Garden. To The Moon And Back
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје