Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 2000 - UЅА No.1 Destiny's Child 'Independent Woman Part 1'
  • 1983 - UЅА No.1 Lionel Richie 'All Night Long' (ова станува најпродаван сингл на Motown)
  • 1999 - Gary Glitter добива 4-месечна затворска казна зашто даунлодирал детска порнографија од интернет.
  • 1968 - Британскиот ланец продавници W.H. Smiths одбива да го продава албумот на Jimi Hendrix Experience, 'Electric Ladyland', зашто на обвивката биле прикажани голи девојки.
  • 1948 - Роден е Errol Brown, вокалист во Hot Chocolate. You Sexy Thing
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје