Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • 1964 - UK No.1 Cilla Black 'Anyone Who Had A Heart'
  • 1967 - Pink Floyd го снимаат својот прв сингл 'Arnold Layne' и соработуваат со продуцентот Joe Boyd.
  • 1964 - Роден е Ewan Venal од Deacon Blue (1988 UK No.8 'Real Gone Kid' и уште 15-ина други UK Top 40 синглови).
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'Father Figure'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје