Емисии


Ноќни патеки

Ноќните патеки ве носат во светот на клубската музика. Доколку сте љубител на оваа музика....ова е вистинската емисија за вас.
Водител: Никифор
Термин: среда од 22 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 1988 - Van Halen започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'OU812'.
  • 1988 - Hillel Slovak, гитарист во Red Hot Chili Peppers умира од предозираност со хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје