Плеј листа 02.10.2020


Wonders
Klingande
86
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
60
Lost Frequencies
Like I Love You
26
Thank U Next
Ariana Grande
23
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
25
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
25
Without Me
Halsey
31
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
13
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
15
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
71
Valentine
5 Seconds of Summer
12
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
36
Музички времеплов
  • 1977 - Телата на Elvis Presley и на мајка му Gladys се пренесени од гробницата каде биле погребани во гробницата во Грејсленд, зашто имало науспешен обид да им бидат украдени ковчезите.
  • 1951 - Роден е пејачот и текстописец Gordon Sumner - Sting, некогашен член на Police и легендарен соло изведувач. Englishman In New York
  • 2002 - Robbie Williams со компанијата EMI го потпишува најскапиот договор на сите времиња за еден британски музичар, вреден 80 милиони фунти. Прашан што ќе прави со толку пари, Robbie одговорил "Ќе ги бројам".
  • 1983 - Пејчката на Abba, Agnetha Faltskog е пренесена во болница поради потрес на мозокот како последица на сообраќајка во Шведска.
  • 1945 - Роден е американскиот пејач и текстописец Don McLean. 'American Pie' -песна инспирирана од смртта на Buddy Holly.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје