Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1977 - Elton John станува првиот музичар што е внесен во њујоршкиот Hall Of Fame на Madison Square.
  • 1983 - Шведската пошта издава поштенска марка со Abba.
  • 1948 - Родена е Mariska Veres од Shocking Blue. 'Venus'
  • 2004 - Градоначалникот на Мелбурн официјално ја отвора улицата 'AC/DC'. На церемонијата свири хитот на групата ‘Long Way To The Top’.
  • 1981 - Pretenders се приморани да го откажат последниот концерт од американската турнеја, зашто тапанистот Martin Chambers си исекол неколку жили и артерии на прозорско стакло.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје