Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1979 - Rod Stewart се жени со поранешната сопруга нa актерот George Hamilton, Alana Hamilton.
  • 1956 - Paramount Pictures потпишува договор со Elvis Presley за снимање три филма.
  • 2000 - во Њујорк се одржува концерт во чест на Joni Mitchell.
  • 1942 - Основана е издавачката компанија Capitol Records од Glenn Wallichs, човекот кој ја создал „уметноста“ на промовирање нови песни со испраќање копии од новите изданија до диџеите.
  • 1970 - Led Zepplin стануваат почесни граѓани на Мемфис.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје