Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје