Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Shapeshifters 'Lola’s Theme'
  • 1994 - Пејачката на Cranberries, Dolores O'Riordan се мажи со поранешниот менаџер на Duran Duran, Don Burton. A на денешен ден на имотот во Њу Џерси, Bobby Brown стапува во брак со Whitney Houston.
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • 1931 - Роден е Papa Dee Allen од War. 'Low Rider'
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје