1. Тамара Стојковска - Кажи нешто ново


Музички времеплов
  • 1956 - Paramount Pictures потпишува договор со Elvis Presley за снимање три филма.
  • 1990 - тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee преживува слаб потрес на мозокот поради паѓање од скеле.
  • 1944 - родена е Michelle Phillips од Mamas and Papas.
  • 1968 - Pink Floyd објавуваат дека основачот Syd Barrett официјално ја напушта групата. Тој страда од психичка нестабилност поради земањето дрога.
  • 1968 - Steve Miller во текст за Billboard пишува дека британската рок сцена e на ниско безживотно ниво.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје