4. Наташа Малинкова - Биди со мене


Музички времеплов
  • 1970 - Led Zepplin стануваат почесни граѓани на Мемфис.
  • 1979 - Rod Stewart се жени со поранешната сопруга нa актерот George Hamilton, Alana Hamilton.
  • 2000 - во Њујорк се одржува концерт во чест на Joni Mitchell.
  • 1968 - Pink Floyd објавуваат дека основачот Syd Barrett официјално ја напушта групата. Тој страда од психичка нестабилност поради земањето дрога.
  • 1956 - Paramount Pictures потпишува договор со Elvis Presley за снимање три филма.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје