Мак Топ 5 15.12.2019


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
1 | 2 Недели во листата
85
2
Оди си
Виктор Апостоловски
2 | 2 Недели во листата
28
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
2 | 2 Недели во листата
18
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
1 | 2 Недели во листата
9
5
Јави се
Мите Стоилков
| 1 Недела во листата
4
Музички времеплов
  • 1980 - Роден е Nicolas Carter од Backstreet Boys. 'Quit Playing Games With My Heart'
  • 1989 - Paul Abdul започнува 10-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'Forever Your Girl'.
  • 1995 - USА No.1 TLC 'Creep'
  • 1956 - Elvis Presley го има првиот од 4-те неделни настапи во ТВ шоуто Stage Show. Еден од водителите изјавува 'тој нема да опстојува долго'.
  • 1983 - Британскиот рокенрол пејач Billy Fury умира поради проблеми со срцето.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје