Најбарани 28.01.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
85
2
Оди си
Виктор Апостоловски
28
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
18
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
9
5
Јави се
Мите Стоилков
4
6
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
3
7
Rare
Selena Gomez
3
8
Everything I Wanted
Billie Eilish
3
9
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
3
10
Adore you
Harry Styles
3
11
Watermelon Sugar
Harry Styles
3
12
Put A Little Love On Me
Niall Horan
3
13
Power Over Me
Dermot Kennedy
3
14
Before You Go
Lewis Capaldi
2
15
Blinding Lights
The Weeknd
2
16
You Should Be Sad
Halsey
2
17
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
2
18
Blue
Tiesto & Steve Appleton
2
19
Underdog
Alicia Keys
1
20
Right On
Space Motion
1
Музички времеплов
  • 1980 - Роден е Nicolas Carter од Backstreet Boys. 'Quit Playing Games With My Heart'
  • 1989 - Paul Abdul започнува 10-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'Forever Your Girl'.
  • 1956 - Elvis Presley го има првиот од 4-те неделни настапи во ТВ шоуто Stage Show. Еден од водителите изјавува 'тој нема да опстојува долго'.
  • 1983 - Британскиот рокенрол пејач Billy Fury умира поради проблеми со срцето.
  • 1995 - USА No.1 TLC 'Creep'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје