Најбарани 21.09.2020


1
Dynamite
BTS
3156
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
41
3
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
35
4
Те спомнувам
Ареа
32
5
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
24
6
Skopje Forever
Nikeja
13
7
Не ме моли
Ayana
13
8
Who’s Laughing Now
Ava Max
13
9
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
12
10
Ана
Суперхикс
10
11
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
7
12
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
7
13
Cardigan
Taylor Swift
6
14
Deep End
John Summit
6
15
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
6
16
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
5
17
Wave Rider
Fideles
5
18
Together
Sia
5
19
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
20
Sunlight
BDM feat. Alex V
5
Музички времеплов
  • 1972 - Роден е Liam Gallagher, вокалист во Oasis. Some Might Say
  • 1934 - Роден е канадскиот пејач и поет Leonard Cohen. Dance Me To The End Of Love
  • 1991 - Status Quo влегуваат во Гинисовата книга на рекорди, зашто во еден ден, во период од 12 часа, имале настапи на 4 различни локации: во Шефилд, Глазгов, Бирмингем и Лондон.
  • 1961 - 21-годишниот Bob Dylan за само еден ден го снима својот деби албум. Цената за изнајмување на студиото била 400 долари.
  • 1980 - Bob Marley колапсира додека џогира во њујоршкиот Central Park. Открива дека е заболен од рак.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје