Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1979 - Marianne Faithfull е уапсена на аеродром во Осло, Норвешка, зашто поседувала марихуана, а во 87ма на истиот ден Sly Stone е обвинет заради поседување кокаин во Санта Моника.
  • 1991 - Genesis го добиваат 5-от британски бр.1 албум 'We Can't Dance', на кој е синглот 'I Can't Dance'.
  • 1991 - USА No.1 Michael Bolton 'When A Man Loves A Woman'
  • 1991 - UK No.1 Michael Jackson 'Black or White'
  • 1983 - Tom Evans од Badfinger си извршил самоубиство бесејќи се.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје