David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1976 - По 10 часа од последното апсење, Jerry Lee Lewis повторно е уапсен зашто се заканувал со пиштол пред имотот на Elvis Presley, Graceland, во Мемфис, барајќи да го види 'Кралот'.
  • 1991 - UK No.1 Michael Jackson 'Black or White'
  • 1991 - USА No.1 Michael Bolton 'When A Man Loves A Woman'
  • 1991 - Genesis го добиваат 5-от британски бр.1 албум 'We Can't Dance', на кој е синглот 'I Can't Dance'.
  • 1983 - Tom Evans од Badfinger си извршил самоубиство бесејќи се.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје