MTV EMA 2006 Copenhagen

Музички времеплов
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје