Емисии


Британски Топ 40

Најновиот преглед на британската single листа, единствено на Антена 5. Проверето зошто UK TOP 40 е листа според која се дефинира рејтингот на странските музички изведувачи во светски рамки.
Водител: Борис
Термин: недела од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје