Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1988 - Sonny Bono е инаугуриран за градоначалник на Палм Спрингс.
  • 2000 - Phil Collins ја добива тужбата за авторски права против Earth Wind and Fire кои му биле придружен бенд на неговиот албум во живо Serious Hits.
  • 1982 - Paul Simon и Art Garfunkel повторно се обединуваат за европска турнеја. Американскиот дел никогаш нема да се одржи поради тензии меѓу нив.
  • 1942 - роден е Alan Price, клавијатурист во Animals.
  • 1980 - USA No1 Blondie “Call Me” 6 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје