Најбарани 20.09.2020


1
Dynamite
BTS
3148
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
41
3
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
34
4
Те спомнувам
Ареа
32
5
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
24
6
Skopje Forever
Nikeja
13
7
Не ме моли
Ayana
13
8
Who’s Laughing Now
Ava Max
13
9
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
12
10
Ана
Суперхикс
10
11
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
7
12
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
7
13
Cardigan
Taylor Swift
6
14
Deep End
John Summit
6
15
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
6
16
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
5
17
Wave Rider
Fideles
5
18
Together
Sia
5
19
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
20
Sunlight
BDM feat. Alex V
5
Музички времеплов
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1997 - Спотот на Pearl Jam за хитот 'Jeremy' е прогласен за една од причините поради насилството на американскиот тинејџер Barry Loukaitis кој усмртил тројца луѓе.
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • 1972 - Втор пат за 4 недели Paul и Linda McCartney се уапсени за поседување канабис, сега на нивната шкотска фарма.
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје