Најбарани 29.01.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
86
2
Оди си
Виктор Апостоловски
28
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
18
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
10
5
Јави се
Мите Стоилков
5
6
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
4
7
Everything I Wanted
Billie Eilish
4
8
Blinding Lights
The Weeknd
3
9
Rare
Selena Gomez
3
10
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
3
11
Adore you
Harry Styles
3
12
Watermelon Sugar
Harry Styles
3
13
Put A Little Love On Me
Niall Horan
3
14
Before You Go
Lewis Capaldi
3
15
Power Over Me
Dermot Kennedy
3
16
You Should Be Sad
Halsey
2
17
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
2
18
Underdog
Alicia Keys
2
19
Night Rescue
Guy J, Clarian
2
20
Blue
Tiesto & Steve Appleton
2
Музички времеплов
  • 1977 - USА No.1 Gwen Dickey 'Car Wash'
  • 1964 - Роден е Roddy Frame, гитарист, вокалист и текстописец во Aztec Camera. 'Somewhere In My Heart'
  • 1979 - 16-годишната Brenda Spencer убила двајца и ранила уште 9-мина, пукајќи од својот дом во влезот на основно училиште во Кливленд. КОга ја прашале зошто го сторила тоа, таа одговорила “I don't like Mondays (Не сакам понеделници)”. Според овој настан Boomtown Rats ја создаваат песната I don't like Mondays.
  • 2001 - Њујоршката компанија SoundScan објавува листа на најпродавани постхумни албуми. На ваквата листа Doors се 5-то место, Eva Cassidy е 4-та, Jimi Hendrix е трети, Bob Marley е втор и прв е 2Pac.
  • 1969 - UK No.1 Fleetwood Mac 'Albatross' (нивни едниствен брит.бр.1 сингл)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје