Лига на шампиони / Тотенхем - Интер 2010

Музички времеплов
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
  • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје