WMC 2006

Музички времеплов
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје