Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1964 - USА No.1 Beatles 'Love Me Do'
  • 1970 - USА No.1 Ray Stevens 'Everything Is Beautiful'
  • 1955 - Роден е Nicky 'Topper' Headon од The Clash.
  • 1944 - Роден е Lenny Davidson од Dave Clark Five (1964 UK No.1 'Glad All Over', 1965 USА No.1 'Over And Over' и уште 15 други британски топ 15 хитови).
  • 1964 - Роден е Tom Morello, гитарист во Rage Against The Machine (1996 USА No.1 албум 'Evil Empire').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје