Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје