Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје