Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје