Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1948 - Роден е Klaus Meine од Scorpions (1991 UK No.2 'Wind Of Change').
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје