Плеј листа 03.08.2020


Wonders
Klingande
70
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
52
Lost Frequencies
Like I Love You
21
Thank U Next
Ariana Grande
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
18
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
21
Without Me
Halsey
22
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
8
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
6
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
68
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
31
Музички времеплов
  • 1966 - Родена е Shirley Manson, вокалистка во Garbage. 'Stupid Girl'.
  • 2001 - Еден од соновачите на групата 5th Dimension, Ron Townson, умира на 68 години поради откажување на работата на бубрезите. Во негова чест ова е хитот Aquarious.
  • 1971 - Paul McCartney објавува формирање на својата нова група Wings со сопругата Linda и со поранешниот член на Moody Blues, Denny Laine.
  • 1986 - Магазинот News Of The World објавува интервју со 16-годишната моделка Mandy Smith, која открива дека имала две ипол годишна афера со членот на Rolling Stoneѕ, Bill Wyman.
  • 2000 - На 76 години умира Maurice Kinn, издавачот што го лансира магазинот New Musical Express и го поттикнал создавањето топ листа на база на продажба на сингловите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје