Најбарани 25.01.2021


1
Обично необичен ден
Каролина Гочева
52
2
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
38
3
Те спомнувам
Ареа
35
4
Skopje Forever
Nikeja
17
5
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
16
6
Не ме моли
Ayana
15
7
Ана
Суперхикс
13
8
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
7
9
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
6
10
Wave Rider
Fideles
5
11
Dark Aster
Hunter Game
5
12
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
4
13
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
4
14
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
4
15
Teach Me How To Love
Shawn Mendes
3
16
Real Groove (Studio 2054 Remix)
Kylie Minogue & Dua Lipa
3
17
Naughty List
Liam Payne Feat. Dixie D'Amelio
3
18
Baby
Madison Beer
2
19
Afterglow
Ed Sheeran
2
20
Love Not War
Jason Derulo x Nuka
2
Музички времеплов
  • 1992 - UK No.1 Wet Wet Wet 'Goodnight Girl' (за успехот на синглот заслуга има божиќното издание на серијата Coronation Street, каде што била свртена песната)
  • 1984 - Yoko Ono донирала 250.000 фунти за старинскиот дом Strawberry Fields во Ливерпул.
  • 1989 - Madonna по вторпат започнува бракоразводен процес со Sean Penn и се сели во нов апартман во Холивуд Хилс.
  • 1981 - Родена е американската пејачка и текстописец Alica Keys. 'Fallin'
  • 1971 - Grace Slick од Jefferson Airplane раѓа ќерка и и го дава името Господ. Подоцна ќе ја преименува во Кина.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје