Лига на шампиони / Тотенхем - Интер 2010

Музички времеплов
  • 1968 - убиен е Martin Luther King Jr. James Brown на телевизија го искажува својот бес поради настанот.
  • 1996 гитаристот на Grateful Dead, Bob Weir и вдовицата на Jerry Garcia, Deborah, учествуваат во расфрлањето на пепелта на Garcia во Индија.
  • 1990 - Gloria Estefan се враќа во Мајами по операцијата поради преживеаната сообраќајка.
  • 2004 - UK No1 McFly “5 Colours In Her Hair” 2 w.
  • 1948 - роден е Barry Oakley, басист во Allman Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје