Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1989 - Gloria Estefan започнува 6 неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cuts Both Ways'.
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје