Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1953 - Роден е James Taylor од Kool & The Gang.
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје