Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 1994 - USА No.1 All 4 One 'I Swear'
  • 1979 - Elton John станува прва западна ѕвезда што оди на турнеја во Русија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје