2. Major Lazer feat. Marcus Mumford - Lay Your Head On Me


Музички времеплов
  • 2002 - Тројца членови на Oasis се повредени, откако такси возилото со кое се возеле направило сообраќајка во Индијанаполис. Noel Gallagher, Andy Bell и Jay Darlington со неколку повреди пренесени се во болница.
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • 1993 - Cypress Hill започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Black Sunday'.
  • 1958 - Роден е Bruce Dickinson, вокалист во Iron Maiden, (им се придружил во 1981 година).
  • 1971 - USА No.1 Bee Gees 'How Can You Mend A Broken Heart'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје