Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
  • 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА No.1 & UK No.7 'Jump').
  • 1942 - Роден е Brian Wilson од Beach Boys (1966 UK & US No.1 'Good Vibrations' и уште 25 други британски топ 40 хитови).
  • 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови.
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје