Емисии


ЗипЗап

Емисија за HipHop и RnB. Во емисијата може да се слушнат најнови вести, интервјуа, топ листа, Balkan sound наменет за промовирање на Македонскиот и Балканскиот HipHop, 15 минути рикверц односно ретроспектива на постари албуми.
Водители: Мартин & DJ Panco
Термин: недела од 23 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1972 - Откако шефот на CBS Records, Clive Davis се воодушевува од настапот на Aerosmith во Канзас, со нив потпишува договор вреден 125.000 долари.
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје