Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје