David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1963 - Родена е пејачката и танчерка Paula Abdul (1990 US No.1 & UK No.2 'Opposites Attract' и уште 5 други американски бр.1 хитови. 1989 албум 'Forever Your Girl' со кој била 10 недели на првото место на американската топ листа).
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје