Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • 1959 - Роден е Mark Debarge од Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје