Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 1974 - UK No.1 Charles Aznavour 'She'
  • 1996 - Одликувања од британската Кралица добиваат продуцентот George Martin и Van Morrison.
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1996 - Шефовите на американските издавачки компании објавуваат идеја за спроведување дрога тестови меѓу пејачите, слични на оние што се применуваат кај спортистите, за да се намали бројот смртни случаи од зависност од дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје