Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1947-роден е David Gilmour, гитарист во Pink Floyd.
  • 1975-Led Zeppelin добиваат златен сертификат за "Physical Graffiti".
  • 1945-роден е гитаристот Randie Maiser кој бил дел од повеќе групи пред да се здружи со членовите на групата на Linda Ronstadt и во август 1971 да ја ги оформи Eagles-и.
  • 1966 - Број еден во Велика Британија ...
  • 1973-во њујоршкиот оддел за имигранти прекината е визата на John Lennon пет дена откако беше одобрена.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје