Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1944-во Мисисипи родена е Marry Wilson, членка на групата Supremes
  • 1970-Janis Joplin заработува казна од 200 долари заради употреба на непристјни јазик на анстап во Флорида.
  • 1967-USA No1 Rolling Stones – Ruby Tuesday
  • 1973-Pink Floyd започнуваат три неделна турнеја како промоција на новиот албум "The Dark Side of the Moon".
  • 1951-роден е Chris Rea.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје