Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • 1988 - USА No.1 George Michael 'Father Figure'
  • 1974 - Cher бара развод од Sonny Bono. Cher подоцна ќе се омажи за Gregg Allman од Allman Brothers band.
  • 1964 - Роден е Ewan Venal од Deacon Blue (1988 UK No.8 'Real Gone Kid' и уште 15-ина други UK Top 40 синглови).
  • 1967 - Pink Floyd го снимаат својот прв сингл 'Arnold Layne' и соработуваат со продуцентот Joe Boyd.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје