24. Riton x Oliver Heldens (feat. Vula) - Turn Me On


Музички времеплов
  • 1979 - Rod Stewart се жени со поранешната сопруга нa актерот George Hamilton, Alana Hamilton.
  • 1944 - родена е Michelle Phillips од Mamas and Papas.
  • 1968 - Steve Miller во текст за Billboard пишува дека британската рок сцена e на ниско безживотно ниво.
  • 1970 - Led Zepplin стануваат почесни граѓани на Мемфис.
  • 1990 - тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee преживува слаб потрес на мозокот поради паѓање од скеле.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје